Kavlaklı Köyü كاوﻻكلى كوىو
Ünlü Simalar

Kavlaklı Köyü

Kavlaklı Köyünün Ünlü Simaları

 

 

 

 

 

 

 

 

Ismi Hayati
Soyismi Gülmez
Babasi Remzi
Dogum 1976
Meslek Astsubay
Görev yeri Izmir

Ben 1976 yılında Kavlaklı'da doğdum. İlkokula kavlaklı'da başladım ama bir ay sonra babamın işi dolayısıyla Çankırı'ya taşındık.

İlkokulu ve ortaokulu Çankırıda okuduktan sonra Çankırı Astsbç hazırlama Okuluna girdim ve 1993 yılında mezun oldum.

Ankarada bir yıllık stajı mütakip  tankçı astsubay olarak Tekirdağ, Diyarbakır, kıbrıs, İstanbul, Kars/Subatan'da gçrevler yapyım. ENSON iZMİRE TAYİNİM ÇIKTI VE HALEN ORADA GÇREV YAPMAKTAYIM.

şu an geçici görev nedeniyle Bosna Hersek 'te bulunmaktayım.

Evliyim Tuğba ve Tuğçe adında iki kızım var. Kavlaklıdan Remzi GÜLMEZ'in oğluyum. Annem ve Babam halen Kavlaklıda ikamet etmektidirler.

Teşekkürler böyle bir imkan yaratarak insanların birbiri ile irtibatını sağladığınız için.

RESIM                                                                        YAKINDA                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ismi Satilmis
Soyismi Cakmak
Esi Emine
Dogum 1911
Meslek Ögretmen
Görev yeri Ankara

Ünlü özgecmisi:   Satilmis ÇAKMAK 1911 de babasi çanakkale savasinda savasmis ve haber alnamadigi için annesi daha sonra köyümüzden baska birisi ile evlenerek geçtigimiz günlerde vefat eden Mustafa kaya tek kardesidir.

Satilmis çakmak okumaya merakli birisi idi. Askere gittiginde okumayi ögrenmis, askerlik dönüsü orta tepe denilen mevkide tarla sürerken hüseyinli nahiyesinden jandarma köye gelerek okuma yazmayi bilen satilmis çakmagi ilk önce Ankaranin elmadag ilçesine bagli olan Hasanoglan köyünde yapimi devam eden köyensütülerinin yapiminda çalistirmis ayrica hem okumasi ve ögrenmesi gelistirilmis, at bakimi, aricilik, gibi,  isleri ögretilmis, daha sonra kastamonu gölköye götürülmüs orada egitim aldiktan sonra kavlakli köyüne egitmen olarak atanmistir.

Köyümüzün elli yas üzeri tüm köy halkina okumayi ögretmistir. Ben  ve tüm kardeslerim ilkokulu babamda bitirdik. 38 yil bilfiil egitmenlik yaptiktan sonra emekli olmus Çankiri ya yerlesmistir.2000 yilinin 19 mayis gnü vefat etmis, köyümüze defnedilmistir.

Çocuklari En büyük Hasan çakmak saglik memurlugundan emekli olmus, Sabri çakmak TMO isci olarak emekli olmus, Muzaffer çakmak istanbulda yasamakta olup TC Ziraat bankasindan emekli olmus en küçük oglu Mevüt çakmak ise Ankarada vergi dairesinde halen çalismaktadir. iki kizindan nezlahan köyümüzde yasamakta olup, diger kizi ayse ise istanbulda özel bie firmada isci olarak çalismaktadir.

Önemli Simalar Kayit Formu

. . . . . . kavlakli@hotmail.com - www.kavlakli.npage.eu - by Neset كآولآكلى كويو ننشت دوگن

Nach oben